Beschrijving
Wat zou het mooi zijn als Diemen 800 niet alleen een feest wordt voor mensen, maar ook voor onze niet-menselijke medebewoners.
Bij een feest hoort eten. Laten we de bijen, vlinders, vogels, insecten en kleine zoogdieren trakteren op een feestmaal met de aanplant van een erehaag voor het leven in Diemen: een dubbele rij struiken en bomen met een wandelpad ertussen. Een monument voor biodiversiteit. Een plek vol bloemen, bessen en zaden, waar dieren kunnen foerageren en mensen ontspannen kunnen wandelen. Met deze levende erehaag geven we een gul en blijvend cadeau aan Diemen. De erehaag bestaat uit 800 struiken en bomen, symbolisch voor Diemen 800. Een grote diversiteit aan inheemse soorten zorgt ervoor dat er het hele jaar door iets te eten te vinden is.
Wil jij je handen uit je mouwen steken en bijdragen aan een mooiere buurt? Dat kan!
Op 12-13 december en op 19-20 december gaan we planten langs het Schelpenpad in Diemen-Zuid. Ervaring is niet vereist, een beetje inzet wel.
Meer weten over dit project of je aanmelden om te planten? Neem contact op!
De Erehaag voor het leven in Diemen is een initiatief van Esther Krop i.s.m. Brigitte Kuiper en Marjolein Vinkenoog.
Stichting Diemen800 en gemeente Diemen ondersteunen het.
Over Esther
Hoi, ik ben Esther. Ik woon al 15 jaar met veel plezier in Diemen, waar ik twee tuinen en een balkon onderhoud – een heerlijke, maar ook inspannende bezigheid. Mijn hart gaat uit naar het vergroten van biodiversiteit, het vergroenen van onze omgeving, het bieden van voedsel aan bijen en andere dieren. En ook zelf een besje meepikken natuurlijk!